EN

DE

FR

CZ

SK

EN

DE

FR

CZ

náš tím a príbeh

Stojí za hlavnou myšlienkou Forest Skis, vývojom, názvom lyží. "Celý tento projekt som vytváral s radosťou a túžbou vyvíjať a tvoriť niečo výnimočné a jedinečné. Je to o to krajšie, že je to produkt, ktorý dovoľuje ľudom objavovať nové hranice, horizonty a zážitky."

Je zodpovedná za celkový výzor značky v dizajne, fotografii aj filme. Na Vysokej Škole výtvarných umení vyštudovaná grafická dizajnérka, ktorá však pracuje vo filmovej postprodukcii/efektoch. Je takisto vášnivá lyžiarka, zakladajúci člen Forest Skis a "angel investor".

Dipl.-Ing. /  Technológ

Bol zakladajúcim členom Forest Skis, momentálne sa naplno venuje projektom v compozitnom priemysle. Študoval na TUM v Mníchove s hlavnou špecializáciou na karbónové kompozity a ďalšou na ergonómiu.

Je vášnivý freeskier, väčšinu sezóny trávi v Alpách.

jakub devečka
viktor devečka

Technická podpora a manufaktúra Lukáš Schröder, Filip Cejp a ďalší z Board Technology.

Ondrej Jób letterista, ktorý navrhol font vo Forest Skis logotype. Lokálna podpora Ondřej Šimko, Marian Ligda,

Michal Plichta a Braňo Molnár a ďalší.

Forest Skis zakladali dvaja bratia a obaja vyštudovali strojarinu. Viktor na VUT v Brne, Jakub na TUM v Mníchove a Broňa, vizuálna dizajnérka, ktorá dala Forest Skis vzhľad a investičný stimul.

 

Všetci sú vášniví freeskieri, jazdia na najstrmších svahoch voľného terénu,

štýlom ktorý sa často nezlučuje so zdravým rozumom. "Keďže jazdíme veľa, lyže sme ničili ako na bežiacom páse.

Keďže máme Know – How a nápady na vylepšenia, rozhodli sme sa ešte na škole začať robiť lyže, ktoré nás posunú ďalej."

 

Viktor vyštudoval energetiku a techniku prostredia. Vo Foreste sa venuje hlavne vývoju nových tvarov lyží, drevených jadier,

spracovaniu, nastavovaniu výroby a kontrole. Má na starosti celkovú organizáciu a tímový manažment. Držiteľ Národnej ceny za dizajn, Red Dot Award a ďaľších dizajnových ocenení.

 

Broňa vyštudovala grafický dizajn a fotografiu na Vysokej Škole výtvarných umení v Bratislave. Vo Forest Skis tvorí nadčasový dizajn s dôrazom na funkčnosť. Je takisto oceňovaná mnohými slovenskými aj medzinárodnými dizajnérskymi oceneniami.

 

Jakub sa venoval štúdiu kompozitných materiálov a ergonómii v automobilovom priemysle. Na univerzite pracoval na vývoji ekologického vozidla eLi15, ktoré vyhralo najprestížnejšiu súťaž v odvetví: Shell ECO – Marathon. Dnes sa už naplno venuje projektom v compozitnom priemysle.