EN

DE

FR

CZ

SK

EN

DE

FR

CZ

materiály

Dyneema® je UHMwPE vlákno, najsilnejšie vlákno na svete. Je neuveriteľne všestranné s prakticky neobmedzeným použitím.

Je vyrobené pomocou procesu gélového pradenia, ktorý kombinuje extrémnu silu s neuveriteľnou mäkkosťou.

Vlákno je prakticky nemožné preraziť.

 

Carbónové vlákna sa vyrábajú z rôznych prekurzorov, vrátane polyakrylonitrilu (PAN) alebo viskózových. Prekurzorové vlákna sú nahrievané a naťahované, aby tvorili vysoko pevné vlákna. Je to zďaleka najpoužívanejšie vlákno vo vysoko výkonných aplikáciách

a prvé vysoko výkonné vlákno.

Kevlarové vlákno sa používa na výrobu rôznych bezpečnostných a proti prierazu odolných zariadení, príslušenstva

a oblečenia. Je ľahké a má päťkrát vyššiu silu ako oceľ rovnakej hmotnosti, čo ho robí mimoriadne silným, Najviac je známe pre jeho použitie v balistike a ako brnenie odolné proti bodnutiu.

Jaseňovo-osikové jadro — Jaseň je historicky najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie drevo na výrobu lyží vďaka jeho úžasnej pevnosti, pružnosti a vláknitej štruktúre. Vďaka rýchlemu prenosu sily lyžiam dodáva vynikajúce jazdné vlastnosti. Osika je najkvalitnejší druh topoľu. Vyznačuje sa veľkou ohybnosťou, pružnosťou a nízkou hmotnosťou. Vďaka nemu sú špičky a pätky ľahké a pružné.

Sklenené vlákno je najstaršie a najbežnejšie používané v leteckom priemysle mimo vesmírnych technológií na nahradzovanie ťažších kovových častí. Sklo váži viac ako uhlík, ale je tiež odolné proti nárazu a trvanlivé. Prevažná väčšina všetkých vlákien, používaných v kompozitnom priemysle je sklenená.

Grafitová race-ová sklznica obsahuje vysoké množstvo prídavných látok, ktoré absorbujú vosk a zaisťujú mäkké kĺzanie. Vysoká molekulová hmotnosť grafitu sa používa pre pretekárske lyže. Táto sklznica je testovaná a zostavená za studena tak, aby sa dosiahla čo najväčší kĺzavý moment.

Ecologická živica – na laminovanie používame R*Concept –  versatilný, nízko viskózny, tekutý epoxidový vytvrdzovač. Má vysokú pevnosť, excelentnú priľnavosť k mnohým povrchom, špičkovú čistotu a UV živicovú stabilitu. Ekoživica má nielen výkon, ale je takisto rozhodujúcim krokom k zníženiu negatívneho vplyvu na životné prostredie.

Modrotlačové ľanové vlákna používame na povrchu lyží. Ľanové vlákno, je v súčastnosti považované za high-tech materiál v oblasti kompozitného inžinierstva. Je to prírodný ekologický materiál charakterizovaný pevnosťou a tlmiacimi vlastnosťami. Tlač ľanového vlákna je vyrobená technikou pôvodnej slovenskej indigom farbenej modrotlače Mateja Rabada, ktorá je súčasťou

Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.