EN

DE

FR

CZ

SK

EN

DE

FR

SK

ekologická zodpovědnost

Lyže jsou definovány použitým materiálem během jisté doby používání a jako spotřební produkt nemohou být 100 procentně ekologické. Snažíme se však dělat vše pro to, abychom dopad na životní prostředí co nejvíce snížili.

 

 

Vyloučili jsme nepřírodní materiály jako jsou plastový top sheet a hliníkové desky z naší produkce.

Používáme dřevo z evropských obnovitelných lesů a ekologické lepidlo od firmy Entropy Resins.

Od začátku našeho vzniku využíváme virtuální proces pro vývoj produktů. Viktor navrhuje lyže tak přesně, že k vývoji nového modelu, nám stačí 2 prototypy dokud jsou lyže uvedeny na trh. Jakub napsal software pro přepočítávání pevností a pružností materiálů, kterým dosahujeme exaktní výsledky, software je nyní využíván i Mnichovskou technickou univerzitou (TUM).

 

 

Výroba lyží je jen na objednávku a tímto eliminujeme produkci nadbytečného materiálu.

Náš koncept úpravy délek lyží pomocí různých typů patek nám umožňuje využívat minimálního počtu ocelových kazet pro výrobu lyží. Životnost produktů je zvýšena použitím vysoce kvalitních materiálů a kvalitní manufaktura zaručuje pouze kontrolovanou A kvalitu

a zároveň zamezuje výrobu B nebo C produktů. Toto je potvrzeno i prodlouženou 3letou zárukou.

 

 

Rovněž omezujeme i dopravu – jelikož prodáváme hlavně přes naši stránku a naše ambasadory.

Naši slovenští a čeští zákazníci mohou své lyže dostat osobně. Se svými zákazníky máme přímé vztahy – doporučujeme jim, jak si správně vybrat lyže nebo vázání, případně provádíme generální servis jejich lyžím po zimní sezóně.

 

 

Necháváme tisknout minimum marketingových materiálů. Většinu informací lze nalézt on-line, používáme naše webové stránky nebo sociální média jako hlavní zdroj technických nebo obrazových detailů. Snažíme se omezit používání ekologicky zatěžujícího potištěného papíru na nezbytné minimum.

 

 

A konečně je zde originální původ jména Forest Skis, které pochází iz naší snahy o pomoc při znovu zalesňování národních parků v Tatrách hlavně v oblastech, které byly poškozeny kalamitami během posledních let.

Vždy když máme možnost, účastníme se sázení stromků v národních parcích, aby zde mohly vyrůst nové stromy.